

Дошкільний навчальний заклад №7
ясла-садок "Віночок"

Лабораторія передового педагогічного досвіду
Соколовська Ірина Михайлівна
Тема. Школа сприяння здоров’ю
Актуальність: забезпечення реалізації державної політики щодо зміцнення здоров’я дітей; духовного, інтелектуального, фізичного та соціального розвитку дошкільнят; впровадження кращого педагогічного досвіду «Шкіл сприяння здоров’ю».
Мета: формування у дітей, батьків, педагогів позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, впровадження інноваційних здоров’язбережувальних та здоров’яформуючих технологій навчання і виховання в практику роботи ДНЗ.
Результативність. Спостерігається тенденція щодо зниження середнього показника захворюваності дітей нашого закладу, кількості вихованців, які знаходяться на диспансерному обліку. Сформоване певне профілактичне мислення на здоровий спосіб життя дітей і дорослих.
Поширення: на обласних, районних семінарах, методичних об’єднаннях, на засіданнях Ради керівників дошкільних навчальних закладів області, в роботі з батьками та громадськістю.
Чехівська Ольга Анатоліївна
Тема. Методичний кабінет – творча лабораторія в освітньому процесі.
Актуальність: забезпечення інформаційно-методичного рівня освітнього процесу, розробка системи заходів, спрямованих на розвиток творчого процесу, впровадження досягнень перспективного передового педагогічного досвіду, інноваційних технологій.
Мета: створення умов для оволодіння педагогами багатством педагогічної науки, новинками дошкільної педагогіки і психології, спрямування зусиль педагогів на підвищення фахової майстерності, творчого потенціалу, що значною мірою сприятиме зростанню освіченості й вихованості дітей.
Результативність: підвищилась професійна майстерність вихователів спрямована на організаційне забезпечення особистісно-орієнтованого виховання.
Використовуються традиційні і нетрадиційні форми роботи з педагогами. Запроваджені освітні інновації та інноваційні технології.
Поширення: на методичних об’єднаннях, педагогічних радах, на районних семінарах та методоб’єднання.
Чопик Леся Іванівна
Тема. Формування навичок просторового орієнтування в дошкільників з порушенням зору.
Актуальність: просторове орієнтування дітей з порушенням зору – складний процес, в якому спостерігаються певні типові труднощі і специфічні особливості, характерні для даної категорії дітей. Доведено, що такі діти не в змозі самостійно оволодіти навичками орієнтування у просторі, які є необхідним елементом успішної підготовки до шкільного навчання та інтеграції в суспільство.
Мета: формування оптимального рівня навичок орієнтування в мікро- і макропросторі у дошкільників з порушеннями зору для подальшої успішної інтеграції в соціум.
Результативність:
-
в сенсорному розвитку: сформовано оптимальний рівень використання всіх можливих аналізаторів для отримання інформації про простір на бісенсорній і полісенсорній основі;
-
в просторовому орієнтування: діти оволоділи «схемою тіла», орієнтуванням в мікро- і макропросторі з точкою відліку «від себе» і «від предмета»; за схемою і планом приміщення; елементарною технікою користування допоміжними технічними засобами;
-
в психічній сфері: у слабозорих дошкільників сформована впевненість в собі і своїх силах, подолано страх перед незнайомим простором; сформовані комунікативно-мовленнєві навички спілкування з оточуючими під час самостійного орієнтування.
Поширення: обласні, Всеукраїнські, міжнародні семінари, конференції, лекції і виступи в ВОІППОП, «Школі дефектолога» КМІППОП, Літній виїзній міжнародній школі «Матусина школа», статті в фахових науково-практичних виданнях.
Голубенко Поліна Мефодіївна
Тема. Курс прогностично-розвивальних занять-розваг «Настрої кумедного мишенятка Крутика»
Мета: розвиток та виправлення емоційної сфери дошкільників.
Результативність:
-
сформованість знань про емоції та настрої, усвідомлення дітьми власних емоцій; вироблення вміння розуміти їх за виразними рухами міміки і пантоміміки; виражати емоції суспільно-прийнятними способами; сформованість елементарних прийомів зняття емоційної напруги для збереження психічного здоров’я дитини.
-
в дітей чітко виражені інтерес до цього виду діяльності, сформовані доброзичливі відношення до оточуючих, віра у власні сили; довіра до інших; вміння розпізнавати емоції і діяти згідно ситуації.
Поширення досвіду: семінари-практикуми, тренінгові заняття, педради ДНЗ №7, районного центру ПССР «Довіра», майстер-класи на обласних семінарах працівників психологічної служби, в обласному психологічному центрі.
Фіголь Галина Іванівна
Тема. Розвиток мовленнєвої компетентності дошкільників в процесі роботи з інтелектуальними картками за методикою Н.В.Гавриш.
Мета: розвивати зв’язне мовлення дошкільнят, вміння узагальнювати, складати творчі розповіді, казки, оповідки, удосконалювати навички будови речення.
Результативність: діти стали активними співрозмовниками, навчились обмінюються думками, міркуваннями, висловлювати свої пропозиції та емоції, пов’язані із сприйняттям чогось нового.
Поширення досвіту: міські, районні та обласні семінари, методоб’єднання, консультації, майстер-класи, лекції у ВОІПОПП, статті у журналах «Дошкільний навчальний заклад» №10,11 2010 р.
Демчук Наталія Йосипівна
Тема. Музейна педагогіка: міні-музей «Народна іграшка».
Мета: виховання дітей засобами національних традицій, звичаїв та обрядів; сприяння розвитку національного типу особистості; створення сприятливого духовного ґрунту для опанування дитиною здобутків культури українського народу; залучення родини до створення експозиції міні-музею «Народна іграшка».
Результативність: засобами музею розширено «середовище існування» дитини, створені умови для розвитку уяви, творчості, самовираження; сформовано інтерес до народної іграшки та процесу її виготовлення; систематизовано і планомірно проводиться робота у міні-музеї «Народна іграшка» з дітьми, батьками і педколективом;
Поширення досвіду: виступи на педрадах, міських, районних семінарах, семінарах-практикумах, батьківських зборах
Радєвич Ілона Валентинівна
Тема. Естетико-екологічне виховання дітей за технологією Г.С. Тарасенко.
Мета: формувати вміння та потребу відчувати красу, привабливість довкілля, милуватися та захоплюватися навколишніми краєвидами, відчувати естетичну насолоду, вчити любити та берегти рідну природу.
Результативність: в дітей вироблено стійку потребу в постійному спілкуванні з природою, милуванні нею; сформовано основу для розвитку естетичного смаку та позитивного емоційного фону; активізувався пізнавальний розвиток дошкільників.
Поширення досвіду: міські та районні семінари, педради, методоб’єднання, консультації для вихователів.
Пенделя Татяна Володимирівна
Тема. Розвиток розумових та пізнавальних здібностей у дітей дошкільного віку за інноваційною технологією І.А.Барташнікова, О.О.Барташнікової
Мета: розвивати та вдосконалювати пізнавальні та розумові здібності (мислення, увагу, уяву, пам’ять) у дітей дошкільного віку за допомогою інтелектуальних дидактичних ігор тренувального характеру.
Результативність:
-
розвиток мислення: діти навчились «читати» прості малюнкові схеми та самостійно складати їх; дошкільнята освоїли прийоми узагальнення, називання групи предметів одним словом, навчились класифікувати, систематизувати предмети як з простими, так і складними матрицями.
-
розвиток уваги: покращилась концентрація уваги на запропонованому об’єкті чи завданні, розподіл та переключення її;
-
розвиток пам’яті: збільшилась швидкість запам’ятовування віршів, скоромовок, потішок.
Поширення досвіду: міські та районні семінари, педради, методоб’єднання, консультації для вихователів та батьків.
Косенко Світлана Анатоліївна
Тема. Тістопластика
Мета: знайомити дітей з новим матеріалом для ліплення, вчити виготовляти своїми руками вироби з соленого тіста, використовуючи і закріплюючи знайомі прийоми ліплення.
Результативність: під час ліплення у дітей краще розвивається дрібна моторика рук. Діти навчаються не лише створювати окремі вироби, а спільні сюжети. Під час таких занять у дітей виховується почуття відповідальності, самостійність, колективізм, охайність. Діти із задоволенням обіграють свої вироби, використовують їх у сюжетних іграх. Така діяльність стимулює дітей бути цілеспрямованими, і творчо мислити.
Поширення досвіду: міські та районні семінари, педради, методоб’єднання, консультації для вихователів.
Волкова Світлана Анатоліївна
Тема. Розвиток творчих здібностей дошкільників на заняттях з малювання за методикою Л.М.Шульги.
Мета: розвивати чуттєве сприйняття світу і формувати естетичне ставлення до нього; розвивати асоціативно-образне мислення, уяву, творчі здібності; познайомити з елементами художньої грамоти, засобами і прийомами малювання.
Результативність: діти з задоволенням опановують різні техніки малювання: штампування, гратаж, монотипію, малювання свічкою, квачиком жорстким пензликом по великому папері, спостерігають як утворюються похідні кольори, кольори різної яскравості. В групі діє міні-музей « Малюємо разом з батьками» зі змінною експозицією.
Поширення досвіду: міські та районні семінари, педради, методоб’єднання, консультації для вихователів.